Obchody 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Kategoria
Inne
Termin
poniedziałek, 31 lipiec 2023 - wtorek, 1 sierpień 2023
Miejsce
Powązki Wojskowe , grób "Żywiciela" - Powązkowska 43/45
01-797 Warszawa, Polska

Czuwaj, 

Obchody 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zbliżają się wielkimi krokami. W związku z powyższym chcemy zaangażować się ich organizację. Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej Żywiciel i Miłośników Ich tradycji organizuje w najbliższą niedzielę oraz poniedziałek akcję sprzątania kwater powstańców na Powązkach Wojskowych. Plan wydarzeń wygląda następująco: 

31.07. (poniedziałek) 

Sprzątanie kwater Żywiciela na Powązkach Wojskowych od godziny 10.00 do 20.00. Szczep angażować będzie się w wydarzenie od godziny 18.00 do 20.00. Zbieramy się pod szkołą 352 o godzinie 17.30. Zakładamy mundur galowy i bierzemy ze sobą jedzenie i picie, a także kartę miejską lub 2 bilety 20v minutowe. Powrót około 20.30. 

Oczywiście, jeśli ktoś nie może być na tych akcjach w powyższych godzinach może przyjść indywidualnie w czasie mu pasującym. 

Dodatkowo środowisko będzie angażować się w uroczystościach przy kwaterze Żywiciela 1 sierpnia, jako poczet sztandarowy. Cała akcja będzie trwać w godzinach 16.00-18.30. Zbieramy się pod szkołą 352 i tam również kończymy akcję. Zakładamy mundur galowy. Zabieramy ze sobą jedzenie, kartę miejską lub dwa bilety 20 minutowe.    

Wszelkie pytania proszę kierować do druha Mikołaja Przygodzkiego (tel. 784-089-471) 

 
 

Wspierane przez iCagenda

 

  • Aby dziecko mogło uczęszczać na zbiórki należy mieć opłaconą składkę i odznaczone zgody na przynależność w systemie TIPi (informacje w komendzie szczepu lub u drużynowego).
  • Składka  członkowska wynosi 192 zł i można ją opłacać tylko przelewem na konto szczepu. Więcej informacji w zakładce "składki". 
  • Drogi Rodzicu! Jeśli twoje dziecko wyrosło z munduru nowego typu oddaj go nam, niech inni skorzystają!
  • Bardzo prosimy Rodziców o włączanie się w działania naszego szczepu. Potrzebna jest pomoc w postaci: opiekunów na rajdach czy zbiórkach drużyn, pracach przy sprzęcie szczepowym, wyjeździe na kwaterkę i rekwaterkę kolonijną i obozową. Kontakt - Komenda Szczepu 305