POD LISTEM ZNAJDUJĄ SIĘ AKTUALNOŚCI 

Warszawa 23 kwietnia 2020

Drodzy rodzice, harcerze, przyjaciele szczepu,

Z przykrością muszę poinformować Was, o trudnej sytuacji w której znalazł się nasz szczep. W ostatnią niedzielę w wyniku pożaru straciliśmy dużą część naszego sprzętu obozowego. Ogień z płonących budynków przedostał się do jednego z kontenerów, w którym trzymaliśmy najważniejszy sprzęt obozowy. W wyniku pożaru dach nad głową straciła też cała siedmioosobowa rodzina, u której przechowywaliśmy magazyn.

Sprzęt na który pracowaliśmy przez wiele lat, zawsze był naszym wspólnym dobrem, który zapewniał nam komfort i bezpieczeństwo na kilkudziesięciu obozach, biwakach i innych wydarzeniach harcerskich. Straty wyceniliśmy wstępnie na ponad 50.000,00 złotych.

Dlatego też zwracam się z prośbą o każdą możliwą pomoc. Najcenniejszą jej formą będzie wsparcie pieniężne oraz materialne. W pierwszej kolejności, kieruję prośbę o przekazanie nam 1% podatku PIT. Termin składania deklaracji już za chwilę minie (30 kwietnia). Ci z Was, którzy jeszcze tego nie zrobili mają jeszcze kilka dni na wsparcie naszego szczepu w tej formie. Istnieje też możliwość korekty deklaracji PIT. Wszelkie informacje w tym temacie znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Kolejną formą pomocy jest pozyskiwanie sprzętu, który utraciliśmy. Najbardziej potrzebujemy: materacy wojskowych, kocy (grube, wojskowe), lodówek gazowych, namiotów (BT6, 10 wysokie i niskie), przyczepy-izotermy lub innego kontenera. 

Chcemy też jak najpełniej pomóc rodzinie, która w pożarze straciła dom, budynek gospodarczy i sprzęt rolniczy. Spróbujemy ich wesprzeć materialnie. Jednak w tym przypadku musimy dowiedzieć się czego najbardziej potrzebują. Wciąż zbieramy informacje. 

W najbliższym czasie uruchomimy zbiórkę pieniężną by odkupić stracone wyposażenie i wspomóc pogorzelców. Najpilniejszą formą współdziałania będzie pomoc przy uprzątnięciu miejsca pożaru na Mazurach, w miejscowości Elganowo obok Gromu. 

Wierzę w to, że działając razem, również z Waszym wsparciem uda nam się wspólnie stawić czoła wyzwaniu, które przed nami postawiono. Jestem pewna, że odbudowana wspólnie baza obozowa pozwoli naszym zuchom i harcerzom spędzać wakacje w lesie, mając bezpośredni kontakt z przyrodą, ucząc się samodzielności i wychowywać się w duchu harcerskiego braterstwa. Z tej sytuacji, nasze środowisko wyjdzie jeszcze silniejsze, dzięki wsparciu nas wszystkich!

Czuwaj!

Phm. Ewelina Bieńka
Komendantka Szczepu 305 WDHiGZ

Wszelkie informacje i kontakt z nami:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 512 317 378

______________________________________________________________________________________________________________________________

Już teraz możecie nas wesprzeć przez wpłacenie darowizny:
Tytuł: Darowizna 305
Numer konta: 07 1140 1010 0000 4652 6000 1026
Odbiorca: Hufiec ZHP Warszawa Żoliborz Szczep 305 HALiZ

Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą nam odkupić sprzęt.

W dalszym ciągu pracujemy nad zorganizowaniem zrzutki na rzecz pokrzywdzonej rodziny.

 ______________________________________________________________________________________________________________________________

Uzyskaliśmy kolejne informacje, które wspomogą rodzinę pogorzelców. Poszkodowanej rodzinie są niezbędne rzeczy pierwszej potrzeby:
- ubrania (głównie dla nastolatków, ale też i dla dorosłych, chłopców jak i dziewcząt)
- materiały (na pościel, prześcieradła, poszewki itp.)
- meble (kanapy, tapczany, łóżka, krzesła, biurka, szafy, komody, stoły itp.)
- sprzęt AGD (taki jak: lodówka, kuchenka, odkurzacze itp.)
- materiały budowlane i wyposażenie (np. farby, materiały do budowy domu, lampy, rzeczy do przechowywania)

Aby przekazać rzeczy prosimy kontaktować się ze Sławkiem numer: 609 885 208 i przywozić do Gniazda Piratów, ulica Ogólna 5.
Pytania kierujcie do Eweliny tel.512 317 378

______________________________________________________________________________________________________________________________

 Uruchomiliśmy również wspólną zbiórkę (dla pogorzelców i dla naszego szczepu).
Zbiórka znajduje się na stronie www.pomagam.pl/elganowo 

 

ELGANOWO1